اخبار : مراسم غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار گردید

 | تاریخ ارسال: 1401/2/18 | 

به گزارش مفدا گلستان،به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت، مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام دانشگاه با حضور دکتر سعید گل فیروزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان،دکتر عظیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و جمعی از مسئولین، کارکنان و بسیجیان امروز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در محل گلزار شهدای دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار گردید.

در این مراسم دکتر سعید گل فیروزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان هفته سلامت را گرامی داشتند و هدف از این مراسم را این موضوع دانست که هرچه داریم به مانند امنیت و آسایش ،مدیون فداکاری و ایثار شهدا هستیم که درخشیدند و ادامه دهنده نهضت ایثار و شهادت بودند.

لازم است یادی کنیم از شهدای والا مقام و تشکر قدردرانی از همه فعالان در عرصه سلامت(بهورزان،پرستاران،پزشکان و...)

دکتر عظیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن خیرمقدم و گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و هفته سلامت گفت:تجدید بیعت خواهیم کرد با آرمان های شهدای گرانقدر و تمسک می جوییم به آرمان های آنان.

وی با اشاره به سلامت افراد خاطرنشان کرد:صداقت آن است که سیاره خود را به عنوان سیاره همگان دانسته و سلامت انسان هارا به عنوان سلامت همه سیاره زمین نیز محسوب بدانیم که محقق شدن این عمل نیازمند حکم رانی خوب است.

دکتر عظیمی ادامه داد: ارائه خدمات ما باید در زمینه توسعه باشد و تلاش کنیم افرادی در سراسر گیتی بدرخشند تا ارائه خدمات را برای هم نوعان خود فراهم ببینند تا کلام شعار امسال محقق و عملیاتی شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهستانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گلستان ضمن قبولی طاعات و عبادات و تبریک عید فطر با اشاره به سخنان امام صادق (ع) عنوان کرد:هر جامعه نیازمند سه گروه است:

۱:حاکمی که مردم از او اطاعت کنند

۲:فقهای بصیر و آگاه به جوامع

۳:پزشکانی که خیرخواه مردم باشند و در راستای سلامت جامعه تلاش می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهستانی افزود:افرادی که در همه دوره ها به جامعه خدمت کردند و امید را به جامعه برگرداندند قشر پزشکان و پرستاران و زحمتکشان عرصه سلامت هستند. علی الخصوص طی دو سال گذشته در سخت ترین شرایط ونبود امکانات در کنار مردم حضور داشتند و سلامت مردم مدیون زحمات این افراد در عرصه سلامت است و اگر امروز برخوردار از سلامت و امنیت هستیم و ولایتی داریم مدیون شهدای گرانقدر هستیم و درود می فرستیم به روح پر فتوح شهدا.

گفتنی است در پایان مراسم پس از غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام با قرائت فاتحه ای ادای احترام کردند.
CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 25 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت فرهنگی و دانشجویی می باشد.