معاونت فرهنگی و دانشجویی- اخبار
نشست صمیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و صرف افطار با جمعی از دانشجویان خوابگاه علم الهدی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/2/7 | 

به گزارش مفداگلستان، دکتر صادقعلی عظیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به همراه مدیران دانشجویی و مفدا و جمعی دیگر از مسئولین شامگاه روز یکشنبه ۴اردیبهشت با حضور در خوابگاه پسرانه شهید علم الهدی و صرف افطار در این جمع صمیمی دانشجویی، به دیدار و گفتگو با دانشجویان پرداخت.

دکتر صادقعلی عظیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، حامد زاهد مدیر امور دانشجویی، عادل فندرسکی نژاد مسئول روابط عمومی معاونت و مدیرمفدا، یحیی عرب دبیر شورای انضباطی، حجت الاسلام موسوی امام جماعت خوابگاه، علی صابر نوچمنی رئیس اداره امور خوابگاه ها و سلف سرویس، مقدسی کارشناس تغذیه استان، حسین زعفرانیه کارپرداز و دکتر عمید روانشناس اداره مشاوره پس از اقامه نماز جماعت و صرف افطاری با دانشجویان ساکن خوابگاه،  در این جمع صمیمی دانشجویان حضور و به گفتگو پرداختند.

دکتر عظیمی در این نشست ضمن تسلیت شهادت مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام و فرارسیدن شب های قدر، با اشاره به فضیلت شب‌های قدر و بهره‌گیری از این فرصت، گفت: در شب نزول قرآن، امور خیر و شر مردم، ولادت، مرگ، روزی، طاعت، گناه و خلاصه هر حادثه‌ای که در طول سال متناسب با اراده، دعا و قابلیت انسان باشد، مقدر می‌شود. وی از فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت شب های قدر گفت: در حقیقت از شب قدر، انسان مؤمن روزه‌دار، سال نویی را آغاز می‌کند، در شب قدر تقدیر او را کاتبان الهی می نویسند و انسان وارد یک سال نو، مرحله‌ نو و در واقع یک حیات و ولادت نو می‌شود.

دکتر عظیمی در ادامه، با تاکید براینکه دانشجون مشکلات صنفی و رفاهی خود را انعکاس بدهند، گفت: روحیه کنش‌گری، مطالبه‌گری و دغدغه‌مندی شما دانشجویان در مسیر تحقق اهداف و رفع مشکلات و مطالبات صنفی ستودنی است و این خصوصیات از جمله ویژگی‌هایی است که یک دانشجوی فعال و کنش‌گر باید همواره داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات، چالش‌ها در حوزه رفاهی، صنفی و معیشتی وجود دارد و ما خود به عنوان دانشجو، طی سال‌های گذشته که در دانشگاهی تحصیل می‌کردیم، شاهد این گونه مشکلات و چالش ها بوده‌ایم و از این موارد دور نیستیم و کاملا این فضا را درک می‌کنیم. وی افزود:  قطعا رسیدگی به امور مرتبط با دانشجویان از وظایف و اولویت های ما و دیگر مسوولان دانشگاه است،  و در تلاش هستیم به لطف خداوند متعال و با حمایت و تعامل شما عزیزان و برگزاری این‌گونه نشست‌ها و تبادل نظر  و بارش افکار، مسائل و مشکلات را کاهش دهیم.

در ادامه این نشست نمایندگان شورای صنفی و دیگر تشکل ها و دانشجویان حاضر در این نشست، مشکلات صنفی، رفاهی، تغذیه ای و آموزشی را مطرح کردند و خواستار پیگیری شدند.

لازم به ذکر است در ابتدای این برنامه، دکتر عظیمی با حضور در گلزار شهدای گمنام دانشگاه به مقام شهدای گمنام با قرائت فاتحه ای ادای احترام کردند و در پایان این نشست نیز با حضور در محل سالن فرهنگ از مراحل آماده سازی این فضا جهت اسکان موقت دانشجویان بازدید کردند.

 

نشانی مطلب در وبگاه معاونت فرهنگی و دانشجویی:
http://goums.ac.ir/find.php?item=10.5549.59420.fa
برگشت به اصل مطلب